To temat przewodni najnowszego wydania magazynu Uroda i Medycyna. Można je jeszcze znaleźć w salonach prasowych w całej Polsce.

#BezpiecznyZabieg

Zagrożenie wirusem SARS-CoV-2 to stała rzeczywistość, do której musimy przywyknąć. Czy oznacza to, że powinniśmy rezygnować z ważnych dla nas aktywności? Nie. Jednak w obecnej chwili ciągle najlepszą ochroną jest, w miarę możliwości, unikanie sytuacji umożliwiających zakażenie i konsekwentne stosowanie się do podstawowych zaleceń sanitarnych.
To samo dotyczy zabiegów medycyny estetycznej. Ich wykonywanie, w odpowiednich miejscach i warunkach, jest bezpieczne. Skąd jednak mamy wiedzieć, czy warunki są odpowiednie? Oto podstawowe zasady, zalecane przez specjalistów. Warto sprawdzić, czy placówka, w której chcemy wykonać zabieg postępuje w podobny sposób. Jeśli nie, zastanówmy się, czy oczekiwany efekt zabiegu wart jest ryzyka zachorowania i przymusowej kwarantanny.
• Podczas telefonicznego umawiania wizyty pacjent powinien zostać poinformowany o procedurze przedzabiegowej. Jeśli przed wizytą poczujemy się gorzej, wystąpią objawy infekcji, należy ją przełożyć.
• Na zabieg przychodzimy punktualnie, bez osób towarzyszących. Zabieramy tylko niezbędne przedmioty osobiste.
• Przychodzimy w maseczce, a po wejściu dezynfekujemy dłonie w punkcie odkażającym. Maseczkę zdejmujemy dopiero na polecenie lekarza.
• Przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad epidemiologiczny i podpisujemy odpowiednie zgody. Personel powinien wykonać bezdotykowy pomiar temperatury.
• Jeśli personel o to poprosi, zakładamy przygotowaną dla nas odzież ochronną, tzw. Środki Ochrony Indywidualnej. Po jej zdjęciu, przed wyjściem, powinniśmy powtórnie zdezynfekować ręce.
• Pacjenci powinni być umawiani z taką częstotliwością, by nie mieli kontaktu ze sobą, a między zabiegami wszystkie pomieszczenia powinny być dezynfekowane.
• Personel powinien w jasny sposób poinformować nas o zasadach obowiązujących przed, w trakcie i po wizycie.
Ponieważ nikt nie jest w stanie zadbać o nas lepiej niż my sami, pamiętajmy o starej zasadzie: warto być mądrym przed szkodą! Tym bardziej w sytuacji na którą mamy wpływ.

 Uroda i Medycyna

Co jeszcze znajdziemy w tym wydaniu Uroda i Medycyna? Oto spis treści letniej edycji:

 Uroda i Medycyna

Warto zwrócić uwagę m.in. na przydatne informacje o funkcjonowaniu układu odpornościowego, ważnych aspektach walki z koronawirusem, opinię lekarza medycyny estetycznej na temat #Piękna na Instagramie oraz rozmowę z Dr Andrzejem Ignaciukiem, Prezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging i pierwszą, oficjalną definicję medycyny estetycznej w Polsce.
Zapraszamy do salonów Empik, Inmedio, Relay, RUCH.
Prenumeratę magazynu można zamówić tutaj: PRENUMERATA

W salonach Inmedio dostępne jest także poprzednie wydanie – Uroda i Medycyna nr 2/20 (25).

Uroda i Medycyna

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
Offlabel_konferencja_pazdziernik_2023
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

  • Kosmetyczne hity: kwiecień 2023 – wybór redakcji!
    Kosmetyczne hity: kwiecień 2023 – wybór redakcji! Przygotowaliśmy dla was zestawienie kosmetycznych hitów miesiąca. Znajdziecie tu bestsellery i nowości, które warto znać! Wraz z nadejściem wiosny, przyszedł czas na odświeżenie…
  • Jak odmłodzić okolicę oka? Ekspert wyjaśnia
    Jak odmłodzić okolicę oka? Ekspert wyjaśnia Proces starzenia się okolicy oka jest bardzo złożony. To właśnie ten obszar często jako pierwszy zaczyna zdradzać oznaki upływającego czasu. Jednym z największych…
  • Gdy skóra potrzebuje odbudowy!
    Gdy skóra potrzebuje odbudowy! Rodzimy się zwykle z nieskazitelnie gładką skórą. Jednak w trakcie całego życia ulega ona uszkodzeniom. W efekcie chorób, urazów, ale też procesów starzenia,…
Baner