Nowości

To temat przewodni najnowszego wydania magazynu Uroda i Medycyna. Można je jeszcze znaleźć w salonach prasowych w całej Polsce.

#BezpiecznyZabieg

Zagrożenie wirusem SARS-CoV-2 to stała rzeczywistość, do której musimy przywyknąć. Czy oznacza to, że powinniśmy rezygnować z ważnych dla nas aktywności? Nie. Jednak w obecnej chwili ciągle najlepszą ochroną jest, w miarę możliwości, unikanie sytuacji umożliwiających zakażenie i konsekwentne stosowanie się do podstawowych zaleceń sanitarnych.
To samo dotyczy zabiegów medycyny estetycznej. Ich wykonywanie, w odpowiednich miejscach i warunkach, jest bezpieczne. Skąd jednak mamy wiedzieć, czy warunki są odpowiednie? Oto podstawowe zasady, zalecane przez specjalistów. Warto sprawdzić, czy placówka, w której chcemy wykonać zabieg postępuje w podobny sposób. Jeśli nie, zastanówmy się, czy oczekiwany efekt zabiegu wart jest ryzyka zachorowania i przymusowej kwarantanny.
• Podczas telefonicznego umawiania wizyty pacjent powinien zostać poinformowany o procedurze przedzabiegowej. Jeśli przed wizytą poczujemy się gorzej, wystąpią objawy infekcji, należy ją przełożyć.
• Na zabieg przychodzimy punktualnie, bez osób towarzyszących. Zabieramy tylko niezbędne przedmioty osobiste.
• Przychodzimy w maseczce, a po wejściu dezynfekujemy dłonie w punkcie odkażającym. Maseczkę zdejmujemy dopiero na polecenie lekarza.
• Przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad epidemiologiczny i podpisujemy odpowiednie zgody. Personel powinien wykonać bezdotykowy pomiar temperatury.
• Jeśli personel o to poprosi, zakładamy przygotowaną dla nas odzież ochronną, tzw. Środki Ochrony Indywidualnej. Po jej zdjęciu, przed wyjściem, powinniśmy powtórnie zdezynfekować ręce.
• Pacjenci powinni być umawiani z taką częstotliwością, by nie mieli kontaktu ze sobą, a między zabiegami wszystkie pomieszczenia powinny być dezynfekowane.
• Personel powinien w jasny sposób poinformować nas o zasadach obowiązujących przed, w trakcie i po wizycie.
Ponieważ nikt nie jest w stanie zadbać o nas lepiej niż my sami, pamiętajmy o starej zasadzie: warto być mądrym przed szkodą! Tym bardziej w sytuacji na którą mamy wpływ.

 Uroda i Medycyna

Co jeszcze znajdziemy w tym wydaniu Uroda i Medycyna? Oto spis treści letniej edycji:

 Uroda i Medycyna

Warto zwrócić uwagę m.in. na przydatne informacje o funkcjonowaniu układu odpornościowego, ważnych aspektach walki z koronawirusem, opinię lekarza medycyny estetycznej na temat #Piękna na Instagramie oraz rozmowę z Dr Andrzejem Ignaciukiem, Prezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging i pierwszą, oficjalną definicję medycyny estetycznej w Polsce.
Zapraszamy do salonów Empik, Inmedio, Relay, RUCH.
Prenumeratę magazynu można zamówić tutaj: PRENUMERATA

W salonach Inmedio dostępne jest także poprzednie wydanie – Uroda i Medycyna nr 2/20 (25).

Uroda i Medycyna

Facebook

reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner