Nowości

Wakacyjne wydanie Uroda i Medycyna jest już w salonach prasowych i gabinetach medycyny estetycznej w całej Polsce. I to w dwóch wersjach! Nowe regulacje prawne dotyczące reklamy wyrobów medycznych podzieliły rynek na tzw. profesjonalistów i laików. Reklamy i informacje dotyczące wyrobów medycznych dla profesjonalistów mogą być kierowane tylko do nich. Dlatego powstała Uroda i Medycyna w Praktyce – pismo dostępne tylko w gabinetach i prenumeracie zamkniętej. 
Ale dla wszystkich osób zainteresowanych medycyną anti-aging i estetyczną mamy tradycyjne wydanie Urody i Medycyny, dostępne w salonach prasowych. Zapraszamy do lektury!

Uroda i Medycyna 37 B

Bez względu na to, jaki masz kształt lub rozmiar, powinnaś czuć się pewnie we własnej skórze. Zawsze czuć się jak piękna kobieta, bez względu na wszystko!
– Joanna Krupa

Pomyślicie sobie: jej to łatwo powiedzieć! Takie słowa w ustach znanej modelki, która zrobiła międzynarodową karierę dzięki swemu wyglądowi, brzmią dość banalnie. Co mają powiedzieć inni? Jednak może właśnie dlatego, że mówi to osoba znana z wybiegów, reklam i okładek warto się nad nimi zastanowić.
Naszą życiową siłę czerpiemy z samoakceptacji. Im gorsze wyobrażenie o sobie, tym trudniej nam o pokonywanie codziennych wyzwań i akceptację innych. Oczywiście – jak wszystko w życiu – w granicach rozsądku.
Dotyczy to oczywiście także kwestii wyglądu. Wszyscy pamiętamy swoje nastoletnie czasy, kiedy to dziwne proporcje rosnącego ciała, przetłuszczające się włosy, czy kolejny pryszcz na nosie urastały do rangi tragedii. Na szczęście, jeśli wszystko układa się prawidłowo, wyrastamy z tego i w dorosłym życiu koncentrujemy się także na innych aspektach, kwestie urody korygując w rozsądnym zakresie. Co jednak jeśli nie mamy tyle szczęścia? Jeśli wygląd staje się naszą obsesją?
Gabinety specjalistów od estetyki pełne są osób próbujących naprawić swoje życie przez poprawę wyglądu. Często wpadają one w spirale uzależnienia – efekt zabiegu przynosi chwilowe zadowolenie, które z czasem wygasa. Rozpaczliwie szukamy więc kolejnego powodu do zadowolenia... Uzależnienie bierze się też z tego, że zawsze można coś jeszcze poprawić, zmienić, uzupełnić. Teoretycznie to zabawa bez końca – nie możemy przecież zatrzymać procesów starzenia. Tak naprawdę, staramy się im tylko zaprzeczać.
O psychologicznych aspektach uzależnienia od zabiegów, a także psychokosmetologii – holistycznym podejściu do kwestii estetyki, sporo piszemy w tym wydaniu. To problem już wyraźnie widoczny, który w najbliższych latach będzie jeszcze narastał. Wiąże się z nim kwestia odpowiedzialności całego środowiska oferującego zabiegi. Na każdym poziomie – od pielęgnacji, przez medycynę estetyczną, po chirurgię plastyczną.
W rynkowych realiach łatwo o podejście biznesowe: jest klient, który chce coś kupić, więc ja to sprzedaję. Pojawia się tu jednak kwestia etyki. I prawa. Bo dla lekarzy klient jest pacjentem, ze wszystkimi tego konsekwencjami. A dla kosmetyczek i kosmetologów powinien być człowiekiem, żywym organizmem, któremu nie można oferować procedur zagrażających zdrowiu, nawet jeśli o to prosi.
Zostawiamy was z tą refleksją na najbliższe, letnie miesiące, podczas których będziemy odpoczywać i dbać o swoje ciało na wszelkie sposoby…

Najnowszy numer Uroda i Medycyna dostępny jest w salonach prasowych w całej Polsce (Empik, Inmedio, RUCH), a także w prenumeracie.
Chcesz zobaczyć podgląd? Kliknij: https://bezpiecznaklinika.pl/images/uim_37B/mobile/index.html
Uroda i Medycyna 37 Spis B
W numerze m.in.:
• Jak żyć z alergią?
• Zabiegi polecane na lato
• Najlepsze metody wyszczuplania
• Witaminy dobre dla skóry
• Gdy piękno staje się nałogiem
• Dekalog Pacjenta Medycyny Estetycznej

Uroda i Medycyna w Praktyce adresowana jest do lekarzy i praktyków medycyny anti-aging i estetycznej. Najnowsze wydanie miało premierę podczas tegorocznego Kongresu iADE w Sopocie.
Uroda i Medycyna w Praktyce iADE
Chcesz dowiedzieć się więcej i zamówić prenumaratę? Napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Uroda i Medycyna 37 prof Barbara Zegarska

Uroda i Medycyna empik 2

Facebook

reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner