Uroda

×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 213.

Depilacja laserowa nóg

Depilacja laserowa - fakty i mity

Depilacja laserowa to coraz popularniejsza metoda usuwania owłosienia. Ceny zabiegów spadły, więc coraz więcej kobiet decyduje się na ich wykonanie. Nie wiesz, jakiego rodzaju zabiegowi możesz się poddać? Czy są jakieś przeciwwskazania przed wykonaniem depilacji laserowej? Rozwiewamy wątpliwości i obalamy mity dotyczące depilacji laserowej.

Depilacja laserowa, to zaraz po depilacji woskiem, najchętniej wybierana metoda usuwania owłosienia. Kiedyś bardzo droga i uważana za inwazyjną, z czasem weszła na stałe do zakresu usług wielu salonów kosmetyczych. Obecnie ceny zabiegów depilacji laserowej spadły, a temat stał się popularniejszy. Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej, co powinno wzbudzić czujność i czy to prawda, że depilacja laserowa boli - odpowiadamy na te i wiele innych pytań, prezentując fakty i mity na temat depilacji laserowej. 

Depilacja laserowa boli - MIT i FAKT

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, czy depilacja laserowa boli. Każdy ma inny próg bólu i inaczej odczuwa sam proces zabiegu, lecz z całą pewnością depilacja laserem nie jest przyjemnym doznaniem. Wiele kobiet decyduje się na zabieg depilacji laserowej właśnie po to, by uniknąć bólu jaki odczuwają podczas depilacji woskiem. Niestety, depilacja laserowa nie jest bezbolesna, ale na szczęście istnieją sposoby, by zminimalizować nieprzyjemne doznania podczas zabiegu. W wielu salonach lasery używane do depilacji wyposażone są w nasadki chłodzące, a jeśli urządzenia nie mają takich funkcji warto poprosić kosmetyczkę o zimny kompres, który umieszczony w depilowanym miejscu znacząco uśmierza ból. Depilacja laserowa bikini to jeden z najnieprzyjemniejszych zabiegów, lecz szybko pojawiające się efekty w dużej mierze pomagają zaakceptować dyskomfort. 

Depilacja laserowa działa raz na zawsze - MIT i FAKT

Oczywiście zabieg depilacji laserowej jest trwały, więc seria jest w stanie spowodować zahamowanie wzrostu włosów, lecz żaden gabinet nie daje stuprocentowej pewności, że włoski nie zaczną odrastać. Co ważne, jeśli po jakimś czasie od zakończenia depilacji zaobserwujemy ich ponowne pojawienie się, warto raz jeszcze powtórzyć jeden zabieg. Efekt z pewnością powróci i na kilka lat nie będzie trzeba myśleć o maszynce. 

Depilacja laserowa działa tylko na ciemne włosy - FAKT

Im ciemniejsze włoski tym lepszy efekt zabiegów depilacji laserowej. Jeśli mamy bardzo jasne włosy należy skonsultować się z kosmetyczką wykonującą zabieg przed pierwszą sesją - specjalistka w rzetelny sposób określi, czy włosy nadają się do zabiegów i czy sama depilacja laserowa przyniesie oczekiwany efekt. 

Depilacja laserowa może być wykonywana o każdej porze roku - FAKT

Tak, pora roku sama w sobie nie wpływa na efekty depilacji laserowej, lecz należy pamiętać, że miejsca poddane zabiegowi nie powinny być wystawione na działanie promieni słonecznych. Co oznacza to w praktyce? Depilacja nóg czy rąk w lecie nie jest zalecana, bo miejsca tak odsłonięte ciężko izolować od słońca. Depilacja laserowa bikini może być wykonywana latem, lecz jeśli wyjeżdzamy na wakacje należy miejsca depilowane przysłaniać i smarować wysokim filtrem. Ważne jest również, by skóra poddawana depilacji nie była opalona. Najlepszą porą na rozpoczęcie serii zabiegó depilacji laserowej jest okres jesienno - zimowy. 

Depilacja laserowa jest dla każdego -  MIT

Niestety nie każdy może poddać się zabiegowi depilacji laserowej. Jakie są przeciwwskazania? Przede wszystkim choroby nowotworowe, choroby skóry, czy okres ciąży i karmienia piersią. Przed zabiegiem należy również odstawić leki i zioła, która mają działanie światłoczułe oraz upewnić się, że skóra nie jest opalona i nie ma na niej żadnych stanów zapalnych. Wszystkie niezbędne informacje podaje się w trakcie wywiadu przed pierwszym zabiegiem - w razie wątpliwości warto zgłosić je wcześniej, by uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji. 

Depilacja laserowa jest bardzo droga - MIT

Oczywiście kwestia finansowa jest bardzo subiektywna - dla niektórych cena depilacji laserowej nie jest wysoka, a dla innych będzie to już konkretny wydatek, lecz nie jest prawdą, że depilacja laserowa jest droższa niż inne zabiegi tego typu. W tej chwili wiele gabinetów kosmetycznych oferuje korzystane pakiety na serię zabiegów, które sprawiają, że koszt jednego zabiegu to około 120 złotych. To porównywalne do ceny zabiegu depilacji woskiem, a efekty lasera są nieporównywalnie lepsze. 

Depilacja laserowa nie usunie przebarwień i wrośniętych włosków - MIT

Najlepszym sposobem na przebarwienia skóry i ślady po wrośniętych włoskach jest właśnie zabieg depilacji laserowej. Urządzenie w delikatny sposób rozprawia się ze śladami i plamkami, a po zakończeniu serii zabiegów koloryt skóry jest wyrównany i włoski nie wrastają. Depilację laserową poleca się osobom, które po depilacji woskiem zmagają się z uciążliwym problemem wrastania włosów - już po jednym zabiegu można pożegnać ten problem na stałe. 

 

 

 

 

Facebook

reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner