Uroda

Depilacja laserowa - dlaczego warto

Depilacja laserowa – dlaczego warto wykonać serię zabiegów już teraz?

Depilacja laserowa to skuteczny sposób na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Warto rozważyć wykonanie serii zabiegów już teraz, aby latem cieszyć się gładką skórą. Zabiegi depilacji laserowej dają szybkie efekty, które utrzymują się przez długi czas. A ich największa zaleta to fakt, że dają poczucie komfortu na co dzień! Chcesz też pożegnać włoski na ciele na długi czas? Przeczytaj, dlaczego warto!  

Depilacja laserowa – dlaczego warto?

Laserowa depilacja jest szybką metodą na trwałe usunięcie niechcianych włosków z ciała. Jej efekty są widoczne już po kilku zabiegach – zazwyczaj konieczne jest wykonanie 6-10 zabiegów. Zabiegi te są również bezpieczne i nie powodują podrażnień skóry. Decydując się na depilację laserową, można cieszyć się gładką skórą przez długi czas, bez konieczności stosowania innych metod depilacji, takich jak wosk czy nieekologiczne, jednorazowe maszynki do golenia. Jeśli chcesz pozbyć się niechcianego owłosienia raz na zawsze, depilacja laserowa jest doskonałym wyborem.

Kobiety mogą wykonywać depilację laserową w różnych miejscach na ciele, w zależności od swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Najczęściej zabieg wykonuje się na twarzy (w celu usunięcia wąsika lub owłosienia z brody), na nogach (na udach, jak i na łydkach), pod pachami, w okolicy bikini, na rękach (szczególnie na przedramionach).

Depilacja laserowa – dlaczego rozpocząć zabiegi zimą?

Być może jeszcze nie myślisz o tym, co będziesz robić latem, ale tak naprawdę teraz jest najlepszy czas, żeby zacząć przygotowywać swoje ciało na wakacyjne wyjazdy. Depilacja laserowa polecana jest szczególnie zimą, tak aby do czasu letnich urlopów wykonać całą serię zabiegów. Wizyty w gabinecie należy odbywać co ok. 6 tygodni, kiedy włoski znajdują się w fazie wzrostu, czyli tzw. fazie anagenu. Dlatego tak ważne jest staranne rozplanowanie zabiegów depilacji laserowej.

Co jeszcze? Zimą nasza skóra jest mniej narażona na działanie promieni słonecznych, nie opalamy jej. Dlatego zabiegi laserowej depilacji są wtedy bezpieczniejsze pod kątem powstawania ewentualnych przebarwień.

Depilacja laserowa – zalety zabiegu

Kobiety decydują się na depilację laserową z różnych powodów. Oto kilka najpopularniejszych:

  • Trwałość. Depilacja laserowa jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na trwałe usuwanie niechcianego owłosienia. Po serii zabiegów można cieszyć się gładką skórą przez długi czas. Po pewnym momencie należy wykonywać zabiegi przypominające, ale na co dzień przez dłuższy okres po zabiegu, możemy praktycznie zapomnieć o konieczności golenia się.
  • Wygoda. Depilacja laserowa jest szybka i wygodna, ponieważ pozwala uniknąć woskowania lub codziennego golenia. Można ją wykonać w dowolnym miejscu na ciele, a efekty widoczne są już po kilku zabiegach.
  • Mała bolesność lub bezbolesność. W zależności od wykorzystywanego sprzętu depilacja laserowa może być mało bolesna lub bezbolesna. W porównaniu do innych metod depilacji, takich jak wosk czy używanie klasycznego depilatora, które są zawsze bolesne. W trakcie zabiegu można odczuwać mrowienie, ukłucia lub pieczenie, ale jest to tolerowane i nie powoduje dyskomfortu na dłużej.
  • Brak podrażnień. Depilacja laserowa nie powoduje podrażnień skóry, dlatego jest dobrym wyborem dla osób o skórze wrażliwej lub skłonnej do podrażnień po innych metodach depilacji. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, można wtedy smarować skórę specjalnymi maściami w celu jej ukojenia. Podrażnienia jednak szybko znikną. Wielkim plusem (w porównaniu do korzystania z klasycznego depilatora) jest fakt, iż depilacja laserowa sprawia, że włoski przestają wrastać. Nie tworzą się również po niej czerwone krostki, jak często się dzieje po stosowaniu maszynki do golenia w miejscach wrażliwych.
  • Dostosowanie do potrzeb. Depilacja laserowa jest dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta, dlatego można dobrać odpowiednią moc lasera, aby zapewnić jak najlepsze efekty. Niektóre sprzęty używane do depilacji laserowej pomagają usuwać nawet jasne włoski. Zabieg ten daje poczucie komfortu, ale czasem jest także metodą na nadmierne owłosienie będące objawem chorobowym. Mowa tutaj o hirsutyzmie.

Depilacja laserowa – nie tylko kobieca sprawa!

Wbrew pozorom nie tylko kobiety korzystają z depilacji laserowej. Chociaż faktycznie wśród pań jest to bardziej popularna metoda na usunięcie włosków, to również mężczyźni z niej korzystają. Tak naprawdę panowie kierują się tymi samymi powodami, gdy decydują się na zabieg. Różnica może jedynie wynikać z obszaru ciała, które jest poddawane depilacji laserowej. Mężczyźni mogą decydować się na usunięcie owłosienia również, aby poprawić swój wygląd i uzyskać gładką skórę. Zabieg ten może być szczególnie korzystny dla mężczyzn, którzy uprawiają sporty lub chcą pozbyć się nieestetycznego, nadmiernego owłosienia na klatce piersiowej, plecach czy nawet brodzie. Depilacja laserowa jest dobrym wyborem dla mężczyzn o wrażliwej skórze. Codzienne golenie może powodować pojawianie się podrażnień, a laserowe usunięcie włosków całkowicie eliminuje ten problem.

Sprawdź także: Postanowienie noworoczne – będę mieć wymarzoną sylwetkę!

Facebook

reklama
P - Kongres Dermatologii Est.
reklama
Beauty by Touch Congress
reklama
IADE 2024
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner