Cienie i worki pod oczami mogą sprawiać, że wyglądamy na bardziej zmęczonych i starszych niż jesteśmy w rzeczywistości. Aby się ich pozbyć, niestety nie wystarczą zimne kompresy i płatki pod oczy. Na szczęście skuteczne usuwanie cieni i worków pod oczami umożliwia nowoczesna medycyna estetyczna. Jakie zabiegi wybrać? Podpowiadamy!  

Zabiegi przeciwdziałające cieniom pod oczami

Skóra w okolicy oczu jest niezwykle delikatna i cienka. Dlatego u niektórych osób są bardzo widoczne ciemne cienie pod oczami.  Aby je nieco zniwelować, warto zacząć od zmiany stylu życia – unikać stresu i używek, zacząć się wysypiać. Ale, aby na stałe zredukować cienie pod oczami najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Jakie procedury sprawdzą się w tym przypadku?

 • Wypełnienie kwasem hialuronowym
 • Sonoqueen lifting bez skalpela
 • PLEXR – oryginalna plazma
 • Toksyna botulinowa
 • Mezoterapia igłowa
 • Osocze bogatopłytkowe
 • Seffiler- komórki macierzyste
reklama
Art2 - Sunekos

Zabiegi przeciwdziałające workom pod oczami

Jeśli widzisz, że w okolicy oczu pojawiła się opuchlizna i wiotkość skóry – oznacza to, że najprawdopodobniej masz problem z workami pod oczami. Mogą się one tworzyć w wyniku niewyspania i zatrzymywania się wody w organizmie – wtedy, aby je zniwelować, pomogą domowe zabiegi. Jednakże, jeśli powstają one wskutek upływu czasu, kiedy skóra nie jest już tak elastyczna, jak dawniej, a mięśnie okrężne oczu stały się coraz słabsze – wtedy niezbędna będzie wizyta w gabinecie. Jakie zabiegi będą przeciwdziałać workom pod oczami?

 • Thuzzle – radiofrekwencja (RF)
 • Wypełnienie kwasem hialuronowym
 • Sonoqueen lifting bez skalpela
 • PLEXR – oryginalna plazma
 • Mezoterapia igłowa
 • Osocze bogatopłytkowe

Jak działają zabiegi?

Wypełnienie kwasem hialuronowym to doskonały sposób na wypełnianie zmarszczek oraz uzupełnianie ubytków tkankowych twarzy i ciała, którego efekt widoczny jest zaraz po wykonaniu zabiegu.

PLEXR to generator plazmy, który wytwarza kontrolowaną i celowaną mikro wiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Plazma tworzy się między końcówką urządzenia i skórą pacjenta, dzięki niewielkiemu łukowi elektrycznemu, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu jego działania, co skutkuje uniesieniem powiek i efektem „otwarcia oka”. Efekt widoczny jest już po tygodniu od wykonania zabiegu i utrzymuje się do 5 lat.

Toksyna botulinowa to preparat powodujący relaksacje mięśni czoła, okolicy oczu lub mięśnia żwacza. Działa świetnie profilaktycznie przeciwstarzeniowo.

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych, najskuteczniejszych i najczęściej stosowanych zabiegów medycyny estetycznej. To doskonała metoda wykorzystywana od lat do walki z procesem starzenia się skóry oraz leczenia zmian chorobowych i ich profilaktyki. Mezoterapia igłowa polega na wstrzyknięciu śródskórnie niewielkich ilości wysokiej jakości substancji biorewitalizujących oraz odżywczych, których celem jest odmłodzenie, regeneracja, poprawa wyglądu i kondycji skóry. Mezoterapia jest także doskonałym uzupełnieniem przy stosowaniu wypełniaczy, toksyny botulinowej i laserów.

Osocze bogatopłytkowe. Produkty krwiopochodne wytwarzane z krwi lub jej składników wykorzystywane są w medycynie od ponad 30 lat z uwagi na zawartość substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych. Jednym z tego typu preparatów jest PRP (Platelet Rich Plasma), czyli osocze bogatopłytkowe otrzymywane z krwi żylnej pacjenta, zawierające liczne czynniki wzrostu, które po aktywacji stymulują odbudowę komórkową, a tym samym prowadzą do regeneracji tkanek. W medycynie estetycznej zabiegi z wykorzystaniem PRP stosuje się od 2003 roku i dzięki wysokiej skuteczności potwierdzonej licznymi badaniami, zdobywają one coraz większe grono zwolenników.

Seffiler to minimalnie inwazyjna procedura, która zapewnia naturalne i harmonijne wyniki, bez zmiany rysów twarzy, naturalnie bez okresu rekonwalescencji. Procedura SEFFILLER (transfer ADSCs z tłuszczu i komórek macierzystych frakcji stromalnej) ma na celu przywrócenie objętości i regenerację tkanki, uzyskując naturalny, harmonijny i długotrwały efekt.

Thuzzle – radiofrekwencja (RF) to nowoczesny, w pełni bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, który skutecznie redukuje zmarszczki, rozstępy i cellulit, uelastycznia skórę, modeluje owal twarzy, redukuje tkankę tłuszczową, pobudza procesy metaboliczne na poziomie komórkowym oraz syntezę włókien kolagenowych. Wykonując zabieg urządzeniem Thuzzle, wykorzystuje się właściwości fal elektromagnetycznych o częstotliwości radiowej RF. Fale wnikając w strukturę skóry, nagrzewają tym samym komórki tłuszczowe oraz włókna kolagenowe co sprawia, że komórki tłuszczowe wydzielają kwasy tłuszczowe, a włókna kolagenowe kurczą się „podciągając” zwiotczałą skórę. Działanie fal radiowych RF aktywnie stymuluję proces syntezy włókien kolagenowych oraz ich regenerację. Na skutek oddziaływania fal radiowych RF na tkanki zwiększa się gęstość, napięcie, elastyczność oraz koloryt skóry. Fale aktywizują ponadto fibroblasty do większej produkcji kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu zyskuje się efekt wypełnienia zmarszczek i naturalnych ubytków dermatologicznych.

Zabiegi na cienie i worki pod oczami wykonasz w klinice Estebelle dr Agnieszki Nalewczyńskiej.

Źródło: materiały prasowe

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
Offlabel_konferencja_pazdziernik_2023
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

 • Kosmetyczne hity: kwiecień 2023 – wybór redakcji!
  Kosmetyczne hity: kwiecień 2023 – wybór redakcji! Przygotowaliśmy dla was zestawienie kosmetycznych hitów miesiąca. Znajdziecie tu bestsellery i nowości, które warto znać! Wraz z nadejściem wiosny, przyszedł czas na odświeżenie…
 • Jak odmłodzić okolicę oka? Ekspert wyjaśnia
  Jak odmłodzić okolicę oka? Ekspert wyjaśnia Proces starzenia się okolicy oka jest bardzo złożony. To właśnie ten obszar często jako pierwszy zaczyna zdradzać oznaki upływającego czasu. Jednym z największych…
 • Gdy skóra potrzebuje odbudowy!
  Gdy skóra potrzebuje odbudowy! Rodzimy się zwykle z nieskazitelnie gładką skórą. Jednak w trakcie całego życia ulega ona uszkodzeniom. W efekcie chorób, urazów, ale też procesów starzenia,…
Baner