Medycyna estetyczna

Pierwsze zmarszczki na czole początkowo są niewielkie, ale wraz z upływem czasu zauważalnie się pogłębiają. Sprawiają, że wyglądasz starzej i mniej atrakcyjnie. Każdy z nas ma inną mimikę twarzy i dla niektórych osób zmarszczki na czole nie są szczególnym powodem do zmartwień. Jest jednak grupa osób, dla których gładkie czoło to jedynie marzenie. Jak pozbyć się poziomych i pionowych zmarszczek na czole? Przeczytaj!

Przyczyny pojawiania się zmarszczek na czole

Poziome linie i bruzdy pojawiające się na czole zazwyczaj tworzą się i utrwalają wskutek nadmiernej mimiki twarzy. Kiedy mięsień czołowy zanadto się kurczy, dochodzi do marszczenia się skóry oraz utrwalenia zmarszczek na czole. Co więcej, kiedy wraz z upływem lat skóra ulega procesom starzenia (traci swoją jędrność, elastyczność i nawilżenie, dochodzi do zaniku tkanki podskórnej) bruzdy te dodatkowo się pogłębiają. Nie bez znaczenia dla pojawiania się zmarszczek na czole ma także tryb życia, który prowadzimy. Używki, w tym palenie papierosów, mają znaczący wpływ na pogorszenie się kondycji skóry – osłabiają procesy regeneracji oraz niszczą jej rusztowanie. Na koniec nie można również pominąć negatywnego wpływu nadmiernej ekspozycji skóry na promienie UV. Wszystkie te czynniki mogą sprawiać, że zmarszczki mimiczne zaczną się pogłębiać, a ty nie będziesz zadowolona ze swojego wyglądu. Na szczęście istnieją skuteczne zabiegi, które pozwolą zniwelować zmarszczki na czole.

Kwas hialuronowy na głębokie zmarszczki na czole

Korekcja głębokich, poprzecznych zmarszczek na czole za pomocą kwasu hialuronowego to rozwiązanie dla osób, które pragną redukcji zmarszczek i poprawy kondycji skóry jednocześnie. Kwas hialuronowy to preparat, który ma doskonałe właściwości wypełniające oraz wiążące wodę w skórze. Występuje naturalnie w ludzkim organizmie, dlatego jego podanie jest bezpieczne. Redukcja zmarszczek na czole sprawia, że bruzdy staja się płytsze, a skóra jest bardziej jędrna, nawilżona i odmłodzona.

Redukcja zmarszczek na czole toksyną botulinową

Tej substancji chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Toksyna botulinowa zastosowana na zmarszczki na czole blokuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe (osłabia działanie mięśnia czołowego), co prowadzi do wygładzenia istniejących zmian. Co więcej, można powiedzieć, że substancja ta działa dwutorowo. Nie tylko niweluje już istniejące zmarszczki, ale także zapobiega pojawianiu się nowych. To doskonałe działanie prewencyjne. Czoło po zabiegu „uspokaja się”. Mimika nie jest tak ekspresyjna, a więc nie pojawiają się tak widoczne poziome bruzdy. Nie musisz martwić się o efekt sztuczności. Dobrze podany preparat sprawi, że będziesz wyglądać naturalnie, mięsnie będą „zrelaksowane”, a twarz zacznie wyglądać świeżo.

Nici liftingujące na zmarszczki na czole

Zastosowanie nici liftingujących PDO na zmarszczki na czole przyczynia się do napięcia skóry oraz pobudzenia produkcji nowego kolagenu i elastyny. Wprowadzenie nici, przynosi dwutorowe korzyści dla skóry. Po pierwsze dochodzi do napięcia skóry, a po drugie do długotrwałej poprawy jej kondycji. Pionowe i poziome zmarszczki na czole stają się wyrównane i wygładzone w sposób naturalny.

Zmarszczki na czole a zabiegi laserowe

Poprawa wyglądu czoła to nie tylko wypełnienie zmarszczek lub zablokowanie działania mięśni. Aby wygładzić czoło, warto zastosować zabiegi, które będą wpływały na polepszenie kondycji skóry. Co pomoże na wygładzenie zmarszczek na czole? Laser FRAX, będzie doskonale usuwał niedoskonałości i wpływał na regenerację skóry. Laser ten emituje wiązki światła, wywołujące kontrolowane mikrouszkodzenia w skórze. W ten sposób zostaje ona pobudzona do regeneracji (następuje zwiększenie produkcji włókien kolagenowych). Taka przebudowa i intensywna odnowa skóry sprawia, że staje się ona bardziej gęsta i napięta. W konsekwencji również zmarszczki na czole ulegają spłyceniu.  

Lifting dla zniwelowania zmarszczek czoła… i nie tylko

Ostatni stopień wtajemniczenia to lifting chirurgiczny. Propozycja dla osób, które nie boją się zabiegów bardziej inwazyjnych lub dla tych, u których inne metody nie przyniosłyby oczekiwanego efektu. Jest to zabieg, podczas którego chirurg plastyk dokonuje odpowiednich cięć skóry (na linii włosów), napina ją i zszywa w taki sposób, aby wygładzić zmarszczki na czole i zniwelować obwisłości skóry. Naciągnięcie czoła i brwi spowoduje, że twarz będzie wyglądała młodziej i bardziej świeżo. Największą zaletą zabiegu jest fakt, iż daje on trwałe i naturalne efekty odmłodzenia i naprężenia skóry. Z kolei niedogodnością może być konieczność przechodzenia określonego czasu rekonwalescencji. Po zabiegu należy nosić specjalny opatrunek uciskowy (później zamienia się go na opaskę). Zdjęcie szwów możliwe jest w 7-14 dobie. Do czasu pełnego zagojenia się ran zalecany jest oszczędzający tryb życia.

Sprawdź także: Jak starzeje się skóra? Ekspert radzi, jakie zabiegi są najlepsze dla skóry dojrzałej!

Facebook

reklama
P - Laha
reklama
P - Face & Body
reklama
P - DMK
reklama
P - Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner