Wakacyjne wydanie Uroda i Medycyna jest już dostępne w salonach prasowych i klinikach medycyny estetycznej. Dlaczego trzeba uczyć się skutecznego wypoczywania i jak to robić? Jak dożyć 100 lat w zdrowiu i szczęściu? Jakie zabiegi warto wykonać latem? Co może zrobić dla nas medycyna funkcjonalna?

Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder

Uroda i Medycyna 2 22 okl 

Trafność pytania norweskiego pisarza, u nas znanego głównie ze „Świata Zofii” – przeznaczonego dla młodzieży wprowadzenia do filozofii, rzeczywiście uzmysławiamy sobie dopiero w obliczu kłopotów ze zdrowiem. Wydaje się jednak, że istnieją ludzie, którzy „sztukę życia” posiedli znacznie wcześniej. To stulatkowie. Żyje ich obecnie na świecie ponad 450 tysięcy (w tym 4,5 tysiąca w Polsce). Szacuje się jednak, że w 2050 roku osób w „trzycyfrowym” wieku będzie ponad milion. Czyżbyśmy zmierzali ku długowieczności?
Naukowcy twierdzą, że za stan naszego organizmu, a więc i szansę na długie życie, odpowiada głównie środowisko w którym żyjemy i nasze zachowanie. Tylko 20-30 procent jest determinowane przez geny odziedziczone po przodkach. Jaki stąd wniosek? Że nasz los jest w naszych rękach!
Sprawa nie jest oczywiście taka prosta, bo na owe 70 procent składa się wiele zmiennych. Począwszy od czynników zewnętrznych związanych z warunkami życia, przez to co jemy i pijemy, po nasze osobiste podejście do życiowych wyzwań. Pewnie większość z nas usłyszała już kiedyś dobrą radę lekarza: proszę zmienić swoje życie, mniej się denerwować, znaleźć niestresującą pracę, mniej siedzieć, więcej się ruszać… Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić…
Wnioski płynące z badań nad długowiecznością przekonują jednak, że warto się postarać. Odpowiednie zachowanie pomoże nam przywrócić równowagę organizmu, zapanować nad większością dolegliwości, poprawić jakość i satysfakcję z życia. Od czego zacząć?
Może od life-work balance? Możliwości oferowane przez technologie komunikacyjne i codzienne wyzwania powodują, że zatarła się granica między pracą a odpoczynkiem, między „służbowym” a „prywatnym”. Często jest tak, że nawet leżąc w łóżku, „głową” jesteśmy w pracy. Efekt? Nieustanny stres, przemęczenie, niska wydajność i choroby. Czas to zmienić!
Warto też poczytać o medycynie funkcjonalnej, jej roli w medycynie estetycznej. Bo przecież nasz organizm jest jednolitym systemem, składającym się z wielu wzajemnie powiązanych i wpływających na siebie układów. To, co na zewnątrz zależy od tego co w środku. Tak, tak – jak mawiała słynna Kobieta Pracująca: Na wygląd trzeba sobie zapracować!
O tych i wielu innych ważnych sprawach możecie przeczytać w najnowszym wydaniu Uroda i Medycyna. Niechaj będą inspiracją do przemyśleń i postanowień podczas wakacyjnych urlopów…

Uroda i Medycyna 2 22 spis

Najnowszy numer Uroda i Medycyna dostępny jest w salonach prasowych w całej Polsce (Empik, Inmedio, RUCH), klinikach medycyny estetycznej, a także w prenumeracie.
Chcesz zobaczyć podgląd? Kliknij: http://bezpiecznaklinika.pl/images/UiM_33/mobile/index.html
W numerze m.in.:
• Zabiegi estetyczne, które eksperci polecają latem
• Tajemnica długowieczności - jak żyć w zdrowiu i szczęściu do 100 lat?
• Odpoczniemy po śmierci - nauczy sie wypoczywać!
• Czym jest medycyna funkcjonalna? Wpływ zdrowia na efekty zabiegów estetycznych.
• Jak odzyskać blask spojrzenia?
• Odmładzająca siła polinukleotydów.
• Aminokwasy w służbie biostymulacji skóry. Czy tylko?
• Lifting bez skalpela - skuteczne procedury nieinwazyjne.
Chcesz zamówić prenumeratę? Wejdź: www.uroda-medycyna.pl/prenumerata 

Uroda i Medycna 2 22 2

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
Hotel_Bania
reklama
DMK
reklama
Face & Body Winter Forum
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner