aktywnosc fizyczna

Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, jak ważne dla codziennego funkcjonowania są mięśnie dna miednicy. Przypominamy sobie o nich dopiero gdy zaczynają szwankować. To błąd! Konsekwencją osłabienia mięśni dna miednicy może być nietrzymanie moczu, czy obniżenie narządów wewnętrznych. Tymczasem możemy aktywizować je i sprawić, aby prawidłowo funkcjonowały. O tym, jak ważne dla codziennego komfortu kobiety są zdrowe mięśnie dna miednicy, mówi Katarzyna Piotrowska, magister fizjoterapii i terapeutka uroginekologiczna z Gabinetu Estebelle w Warszawie.

Znasz to uczucie, gdy twoje ciało jest odrętwiałe, bolą plecy, kark i nogi? Niestety brak aktywności fizycznej i siedzący tryb życia na home office, mogą sprawiać, że ciało stanie się mało elastyczne i obolałe. Na szczęście stosując regularnie stretching, możemy poprawić zakres ruchu ciała i sprawić, że będzie ono zrelaksowane i rozciągnięte. Dlaczego warto wykonywać stretching i o czym pamiętać podczas ćwiczeń? Wyjaśniamy!

Chcesz zmienić swój styl życia, zacząć regularnie ćwiczyć i zdrowo się odżywiać, ale nie masz już dwudziestu lat, kiedy organizm po każdym wysiłku szybko się regenerował. Zastanawiasz się więc: twoja metryka, a trening - czy można to pogodzić?

Wiosna to doskonały moment na rozpoczęcie nowego sezonu rowerowego. Jazda na rowerze nie tylko doskonale wpływa na zdrowie, ale jest także dobrym pomysłem na wspólne spędzenie wolnego czasu. A zatem odkurz swój sprzęt i ruszaj w trasę!

Naukowcy z University of Birmingham i King's College London odkryli, że zachowanie aktywności przez całe życie utrzymuje ciało w zdrowiu i spowalnia efekty starzenia się organizmu.

Jak prowadzić zdrowy styl życia?

Zdrowy styl życia to coś więcej niż modne hasła w telewizji, markowy strój na siłownię czy obco brzmiące nazwy produktów spożywczych. Zdrowy styl życia to równowaga psychiczna, która stanowi tak samo istotną część naszego funkcjonowania, jak zdrowie fizyczne, aktywność sportowa oraz prawidłowa dieta. Dopiero połączenie tych wszystkich składowych daje odpowiedź na pytanie: jak prowadzić zdrowy styl życia?

Bombardowani natłokiem informacji, często gubimy się w tym, co jest dla nas dobre, a co niekoniecznie. W takiej sytuacji przydatne mogą się okazać porady dietetyczne lub konsultacje z trenerem personalnym. Często istnieje możliwość darmowych spotkań w ramach organizowanych spotkań dotyczących prowadzenia zdrowego stylu życia. Nawet mała wskazówka i porada eksperta może spowodować wzrost motywacji i początek wspaniałej drogi do lepszego życia.

Jak prowadzić zdrowy styl życia?

Jak już wcześniej wspomniano, podstawą jest połączenie trzech elementów: skuteczna dieta, aktywność fizyczna oraz równowaga psychiczna. Dobrze zbilansowana dieta powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb, pozbawiona jednak cukru, przetworzonej żywności, napojów gazowanych czy nadmiaru alkoholu. Sport powinien stanowić część naszych codziennych aktywności, wpisany w regularny grafik. Dopiero systematyczność przynosi pożądane efekty. Często pomijany spokój psychiczny, redukcja stresu i znalezienie własnej metody na relaks, stanowią istotny czynnik na drodze prowadzenia zdrowego stylu życia. Tak niewiele potrzeba!

Facebook

reklama
BD Aesthetic - Sunekos
reklama
XIII Kongres Dermatologii Estetycznej
reklama
PZWL
reklama
DMK
reklama
Hotel_Bania
reklama
Uroda i medycyna

Zatrzymaj Mlodosc TV

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Baner